23اکتبر2018

در تاریخ جهان، هر لحظه عظیم و تعیین كننده، پیروزی نوعی عشق است.

برگزاری دومین جلسه شوراِی پژوهشی مدارس سما واحد نور در سالن کنفرانس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور

     جلسه مذکور رأس ساعت 9 صبح روز یکشنبه مورخ 93/05/12 با حضور اعضای شورای پژوهشی مدارس سما در سالن کنفرانس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور با تلاوتی چند از کلام الله مجید آغاز گردید.

     در ابتدا آقای دکتر سالاریان معاونت محترم دانشگاه و رییس مرکز آموزشی و فرهنگی سما واحد نور ضمن خوش‌‌آمدگویی به اعضا، گزارشی مختصر از اقدامات انجام شده جلسه اول شوراي پژوهشی مدارس سما نور ارائه نمودند. سپس آقای دکتر متولی ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور ضمن تبریک به مناسبت عید فطر، در خصوص ارکان تأثیرگذار در توسعه پژوهشی در مدارس سخنانی ایراد فرمودند. ایشان اذعان داشتند که در نظام آموزشی مدارس، مدیران مدارس در عرصه پژوهش به عنوان نيروی محرک ايفای نقش می‌نمايند و همچنین معلمان به عنوان یکی از ارکان نظام آموزشی با نشان دادن علاقه به پژوهش می‌توانند در آموزش و پیشرفت فکری دانش‌آموزان مؤثر باشند. ایشان مشارکت خانواده و آموزش و تشویق آنها در انجام امور پژوهشی و همچنین شخص کتابدار و آشنایی ایشان با اطلاعات پژوهشی و انجام تبلیغات در راستای برگزاری مسابقات، جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها جهت به نمایش گذاشتن دستاوردهای پژوهشی دانش‌آموزان را از ارکان دیگر توسعه پژوهشی دانستند.

     سپس گزارش کاملی از اقدامات انجام گرفته شده طبق مصوبات جلسه اول شورای پژوهشی مدارس ارائه گردید و مدیران مدارس سما واحد نور برنامه‌های پیشنهادی حوزه پژوهشی سال تحصیلی 94-93 را اعلام نمودند. پیگیری در خصوص خرید تجهیزات آزمایشگاهی دبستان دخترانه، و خرید و نصب نرم‌افزار کتابخانه تحت وب برای مدارس، تمهیدات لازم جهت بازدید مجازی از سایت دبستان دخترانه و هنرستان پسرانه، خرید اشتراک مجلات علمی تا سقف 1,500,000 ریال از بودجه پژوهشی برای هریک از مدارس، اختصاص یافتن مکان ثابت مستقر در مدارس به هر یک از پایه‌ها در طول سال تحصیلی جهت برگزاری نمایشگاه‌های دائمی و به نمایش گذاشتن خروجی پژوهشی دانش‌آموزان بخشی از مصوبات این جلسه بوده است.

 

بازديد امروز : 54 بازديد روز گذشته : 112 بازديد اين هفته : 166 بازديد اين ماه : 1611 مجموع آمار بازديد ها : 901351