23اکتبر2018

شادی زمانی میسر می شود که برای رسیدن به اهداف خود بکوشیم اما زندانی آنها نشویم.

برگزاری جلسه شورای پژوهشی دانشکده و مدارس سما واحد نور

     جلسه شورای پژوهشی آموزشکده و مدارس سما واحد نور با حضور دکتر مهدی فلاح جلودار رئیس شورای سیاستگذاری سازمان سما در استان مازندران و سایر اعضاء برگزار شد.

    در این جلسه دکتر صدرالدین متولی رئیس واحد نور اظهار كرد: يكی از مهمترين وظايف دانشگاه در كنار رسالت آموزش و پرورش، پژوهش است. پژوهش روح نوآوری علمي را در دانشگاه زنده نگه داشته و بدون پژوهش و نوآوری ارتقاء‌ كيفی امكانپذير نيست.

دکتر متولی افزود: مسیر علم آموزی و علم اندوزی در مدارس باید با آموزش و یادگیری مبتنی بر پژوهش همراه باشد. مواجه ساختن دانش آموزان با مسائل واقعی جامعه و کمک به آنها برای پژوهش و جستجوی راه حل های مناسب نه تنها آنان را در مسیر صحیح یادگیری قرار می دهد، بلکه مهارت های اساسی تفکر چون شناسایی و تبیین مسائل شیوه جمع آوری و دسته بندی اطلاعات، زمینه سازی و آزمون فرضیه ها را نیز به آنان می آموزد. این کار فقط با تدوین و اجرای برنامه درسی پژوهش محور میسر است که همت والای دست اندرکاران و برنامه ریزان آموزش و پرورش کشور را می طلبد.

دکتر مهدی فلاح جلودار، رئیس شورای سیاستگذاری سازمان سما در استان مازندران نیز ظرفيت دانشگاه آزاد اسلامي، مدارس و آموزشکده سما را بسيار بالا خواند و گفت: اين ظرفيت و پتانسيل عظيم بايد به جامعه معرفي شود و همه بايد بتوانند از اين ظرفيت‌ها برای توسعه و اعتلای جامعه استفاده كنند.
وی گفت: هوشمندسازی مدارس سما و اجرای طرح دوزبانه اين مدارس بايد به طور جدی دنبال شود. مدارس سما با برنامه‌ريزی مدون می‌توانند به مدارس الگو و نمونه تبديل شوند.
فلاح جلودار با اشاره به ضرورت جذب نيروهای كارآمد و متخصص در مدارس و مراكز سما گفت: اگر ما بتوانيم كيفيت اين مراكز را افزايش دهيم مطمئناً با استقبال دانش‌آموزان و دانشجويان روبرو خواهیم شد. وی بر ارتباط بيشتر و مداوم علم و صنعت و ايجاد مدارس تخصصي ويژه در استان تاكيد كرد و گفت: ايجاد دوره‌های مهارتی براي اشتغال دانش‌بنيان از برنامه‌های جدی ما در استان است و مراكز دانشگاهی در اين زمينه مي‌توانند كمک بزرگی به توسعه و اشتغال مازندران کنند.

در ادامه حاضرین در جلسه در خصوص مسائل و مشکلات پژوهشی و ارائه راهکارها مطالبی را بیان کردند.

جلسه شورای پژوهشی آموزشکده و مدارس سما در سالن کنفرانس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور برگزار شد.

بازديد امروز : 51 بازديد روز گذشته : 112 بازديد اين هفته : 163 بازديد اين ماه : 1608 مجموع آمار بازديد ها : 901348